Χριστούγεννα 2015 στην Δεσκάτη

Χριστούγεννα 2015 στην Δεσκάτη

Δημοσίευσηαπό cumulidis » Πέμ Δεκ 10, 2015 2:52 am

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΣΤΗΝ ΔΕΣΚΑΤΗ
Με αφορμή μια ιδέα που είχα μετά τους αγώνες που έγιναν στην Δεσκάτη, λόγω του ότι, μου άρεσε το καταφύγιο στην απογείωση ,σκέφτηκα να το επισκεφτώ ξανά με φίλους, 2-3 μέρες κοντά στις γιορτές για βόλτα και πτήσεις αν επιτρέπει ο καιρός! Για να διασκεδάσουμε και να περάσουμε την ατμόσφαιρα τον Χριστουγέννων στο βουνό (ίσως και με χιόνια)
Και αφού θα είμαστε εκεί θα μπορούσαμε να το συνδυάσουμε με ένα σεμινάριο (παρουσίαση) μετεωρολογίας και σχετική συζήτηση με το θέμα.
Οπότε όσοι νομίζουν ότι τους αρέσει ή ιδέα μπορούν να δηλώσουν συμμετοχή και να έρθουν ( ιπτάμενοι αλλά και φίλοι σας) για ένα όμορφο τριήμερο!!
Για την διαμονή στο καταφύγιο έχω μιλήσει με τον πρόεδρο του ορειβατικού και μου είπε ότι διατίθεται να λειτουργήσει, αρκεί να του ορίσω ακριβώς την ημερομηνία και πόσα άτομα περίπου θα διαμείνουμε εκεί.Το μόνο κόστος για την διαμονή θα είναι για τη θέρμανση που θα εξαρτηθεί ανάλογα με το πόσοι θα είμαστε,(νομίζω οτι θα είναι ελάχιστο)
Την παρουσίαση του σεμιναρίου θα την κάνω εγώ (αφιλοκερδώς) και με την βοήθεια και συμμετοχή του Σάββα Κακουλίδη.
Οι μέρες που προτείνω είναι 26-27-28 Δεκεβρίου που είναι και σαββατοκύριακο για να βολέψει στους περισσότερους
Δηλώστε συμμετοχή λοιπόν, είστε όλοι ευπρόσδεκτοι .Για περισσότερες πληροφορίες είμαι στην διάθεση σας.
Μπακούρας Θανάσης -
mob: 6932530151
mail: bak_than@yahoo.gr
cumulidis

Re: Χριστούγεννα 2015 στην Δεσκάτη

Δημοσίευσηαπό kilias » Πέμ Δεκ 10, 2015 9:03 pm

έχουμε τα εξής νέα για το τριήμερο στο καταφύγιο τις Δεσκάτης, η διαμονή για τις τρεις μέρες στο άτομο θα κοστήσει 20 ευρώ, είναι πολύ καλή τιμή για τις τρείς μέρες,θα υπάρχει δυνατότητα να ύπαρχει άτομο που θα μας σερβίρει καφέδες ή ποτό ή κάτι πρόχειρο( όπως ήταν στους αγώνες ,για όσους ήταν τότε) και τζάκι με ξύλα για θαλπωρή για ατμόσφαιρα!!
επίσης να ενημερώσω ότι θα σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί το Σαββατο και την Κυριακή ,για όσους τυχών δεν θα μπορέσουν να μείνουν και την Δευτέρα

Μπακούρας Θανάσης
Live fast
Fly high
Be free
kilias

Επιστροφή στο Σεμινάρια εκδηλώσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες